Все почалось з античних часів, коли бартер був першим способом ринкових взаємовідносин. Тоді кожен міг обміняти товар першої необхідності на будь-який інший. До таких товарів відносили: шкури звірів, зерно, сіль, тканини та інше. 

Але потім, коли товарів ставало більше, для отримання необхідного потрібно було знайти більше, ніж одного бажаючого обмінятись – процес ставав все складнішим. Спочатку, були товарні гроші, потім – золото.

Історичні слова «бартер» походить від старофранцузької слова barter і означає «обмін», «обман». Це натуральний товарообмін, при якому одна річ змінюється на іншу без грошової оплати, торгова угода здійснюється за схемою «товар за товар». Угоди, засновані на прямому обміні товарів, називають бартерними.

Види бартеру

На практиці розрізняють наступні види бартеру:

  1. Закритий бартер.
  2. Відкритий бартер.
  3. Електронний бартер.

Закритий бартер

  • У закритому бартері (закритому обміні), в угоді беруть участь дві сторони; товар / послуга учасника X обмінюється виключно на послугу / товар учасника Y.
  • Учасники угоди зв’язуються між собою за часом і обмежуються обміном фіксованого обсягу угоди

Відкритий бартер

У відкритому бартері (відкритому обміні):

  • може брати участь більше 2 сторін;
  • послуга / товар Х може обмінюватися на послуги / товари Y, Z, .. N в різних пропорціях;
  • обмін може проводитися в різний час.

Електронний бартер

Електронний бартер – виробництво бартерних угод за допомогою інтернет сервісів, які автоматизують підбір бартерних пропозицій, відповідних взаємно один одному по одному або декільком параметрам.

Залишити коментар

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *